Alev siyahı 2018’de moda olacak

0

PPG’nin her yıl yayınladığı “Otomotivde Renk Trendleri” raporuna göre, geçtiğimiz yıl dünyada üretilen otomobillerin yüzde 77’sini beyaz, siyah, gri ve gümüş renkleri oluşturdu. Rapora göre, geçtiğimiz yıl dünyada üretim bantlarından yüzde 37 oranında beyaz renkli otomobil çıktı. Siyah yüzde 17 oranla dünyanın tercih ettiği en popüler ikinci renk olarak sıralamaya girerken, gri yüzde 12 ile üçüncü, gümüş yüzde 11 ile dördüncü sırada yer aldı. PPG uzmanları, 2018 yılının popüler rengini ise birçok otomobil kullanıcısının dikkatini çeken ‘Alev Siyahı (Black Flame)’ olarak belirledi.

Bu yılın rengi Alev Siyahı!

Raporun en çok dikkat çeken kısmının otomobilde yılın renginin seçilmesi olduğunu belirten PPG Otomotiv Tamir Boyaları Türkiye ve Ortadoğu Pazar Müdürü Bülend Alpay, “PPG uzmanları birçok üretici ve müşteri analizi doğrultusunda 2018’in rengini Alev Siyahı (Black Flame) olarak belirledi. Raporda özlem, umut, mahremiyet ve klasik modernizmi çağrıştıran Alev Siyahı renginin, son yıllarda birçok otomobil sever tarafından en beğenilen ve tercih edilmesi beklenen trend renk olduğu ortaya koyuldu. Öte yandan PPG’nin bu kapsamlı raporu, markamızın tüm dünyada otomotiv müşterileriyle yakın işbirliğini de ortaya koyuyor. PPG’nin renk trendleri hakkında her yıl açıkladığı veriler markalara hedef kitleye ulaşma doğrultusunda bir yol gösterici oluyor” dedi.

2019 Ram 1500 Rebel

Avrupa, beyaz ve gri renkleri tercih ediyor

PPG’nin “Otomotivde Renk Trendleri” raporunda, Avrupa’nın renk trendleri de yer aldı. Buna göre, tıpkı dünya genelinde olduğu gibi Avrupa’da en çok üretimi gerçekleştirilen renk beyaz oldu. Yüzde 32 ile birinci sırada yer alan beyaz rengini, dünyadaki siyah tercihinin aksine yüzde 18 ile gri takip etti. PPG raporunda, kırmızı ve diğer doğal renklerde trendin dünyada ve Avrupa’da paralel olduğu vurgulanırken, yeşilin Avrupa’da da en az tercih edilen renk olduğu ifade edildi.

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT