16 modeli fişe takacak

0

Ford yeni modellerle birlikte elektrikli modellerde de faza basmaya hazırlanıyor. Markanın en büyük atağı yenilenen Ford Kuga ile birlikte başlayacak.

 

 

Yenilenen Ford Kuga önceki neslinden daha geniş ve daha uzun ve aralıkta üç hibrit versiyon ile Avrupa’da yıl sonundan itibaren yollara çıkacak. Ford’a göre, şimdi 89mm daha uzun ve 44mm daha geniş ve 20 mm uzatılmış bir dingil açıklığına sahip olan Kuga, arka koltuklardaki yolcular için “sınıf lideri” alan sunmayı planlıyor.

Üçüncü nesil Kuga’nın motor ailesinin güçleri 120-225 beygir arasında değişecek. İki benzinli motor (120 ve 150 hp ile 1.5 litrelik üç silindirli), üç dizel (1.5, 2.0 ve 2.0 litre dört silindir ile 120, 150 ve 180 hp) ve ilk kez üç elektrikli versiyon da yer alacak. Araçta 8 ileri otomatik şanzıman da sunulacak.

16 ELEKTRİKLİ ARAÇ GELİYOR

Ford Amsterdam’daki ‘Go Electric’ etkinliğinde Müşteri İhtiyacına Göre Tasarlanan Yeni Elektrikli Araç Ürün Gamını Tanıttı. Ford, Avrupa için öngördüğü elektrikli araçlar stratejisini Ford Hybrid başlığı altında özetledi; Hollanda’nın Amsterdam kentindeki özel “Go Electric” etkinliğinde 16 elektrikli araç modelinin duyurusunu yaptı.

Ford, Avrupa için öngördüğü elektrikli araçlar stratejisini Ford Hybrid başlığı altında özetledi; Hollanda’nın Amsterdam kentindeki özel “Go Electric” etkinliğinde 16 elektrikli araç modelinin duyurusunu yaptı.

Yeni Ford Kuga SUV, yarı, tam ve şarj edilebilir hibrit güç aktarma organı seçenekleriyle sunulan ilk Ford olacak. Kuga Plug-In Hybrid, 50 kilometreyi aşan elektrik menzili ile dünyaya tanıtıldı.

Tanıtılan yedi koltuklu yeni SUV modeli Ford Explorer Plug-In Hybrid 450 PS, 840 Nm tork güç ve 40 km elektrik menzili sağlıyor. Yeni sekiz koltuklu Tourneo Custom Plug-In Hybrid, 50 kilometreye varan sıfır emisyonlu elektrik menzil hedefi ile daha temiz şehirlere destek oluyor.

Yeni Fiesta EcoBoost Hybrid ve Focus EcoBoost Hybrid, popüler aile otomobilleri için gücü, uyumu ve yakıt verimliliğini artırmak amacıyla gelişmiş yarı hibrit teknolojisinden yararlanıyor

Mustang modellerinden ilham alan tam elektrikli performans SUV modeli , 600 kilometrelik WLTP menziliyle 2020 yılında sunulacak. Tanıtılan yeni tam elektrikli Transit modelinin ise 2021 yılında lanse edilmesi bekleniyor

Yenilikçi Transit Smart Energy Concept, Ford’un elektrikli araçlar için bataryalı – elektrikli sürüş menzilini uzatmak amacıyla yeni yollar bulmasına yardımcı oluyor

 

 

 

Paylaş.

Yorum Yapın

Copyright 2016 OTOMOBİLPORT